Robótki ręczne *na winie* , co się nawinie, to zostanie wykorzystane w kreatywny sposób, czyli szaleństwa robótkowe mamy po godzinach.
Blog > Komentarze do wpisu

Szydełkowy naszyjnik

Miałam dzisiaj pisać o czymś zupełnie innym, no ale jeszcze nie gotowe… Schnie. Wiec wrzucam fotkę ostatniego naszyjnika, którego się nauczyłam robić w weekend. Główną część robi się na szydełku (ja robiłam na palcach bo też się da). Dokładny opis z dokładnym instruktarzem podam niedługo. Robiąc ten naszyjnik nie miałam aparatu, wiec mogę zaprezentować tylko efekt końcowyA.

Część z koralami to tak naprawdę 3 sznury robione na szydełku, razem odpowiednio ściągnięte dodatkową żyłką. Ja „dziergałam” go na palcach, wiec koraliki były ułożone dużo zwięźlej niż robiąc to na szydełku, więc w moim przypadku główna część to tylko dwa sznury.

 

Naszyjnik jest zrobiony z żyłki, 6 rodzajów koralików oraz łańcuszka (można kupić na metry). Koralików może być oczywiście mniej rodzajów mogą być w jednym kolorze lub wielokolorowe. Do zrobienia takiego naszyjnika idealnie nadają się resztki koralików. Wadą jest ciężar całości… Ale mam w planie zrobić taki naszyjnik tylko z jednego sznura i efekt powinien być w miarę podobny (no a ciężar dwa razy mniejszy).  

 

Czas wykonania: 2 godziny 

wtorek, 08 listopada 2011, arendil83

Polecane wpisy

Komentarze
2011/11/09 13:46:53
Cudowny. czekam na instrukcję by spróbować wykonać podobny. Pozdrawiam serdecznie
-
2013/03/18 11:36:34
ale cudne
monitoring pozycji