Robótki ręczne *na winie* , co się nawinie, to zostanie wykorzystane w kreatywny sposób, czyli szaleństwa robótkowe mamy po godzinach.
Blog > Komentarze do wpisu

Ozdoby na choinkę z makaronu

Ostatnio pokazałam jak w prosty sposób zrobić choinkę z makaronu. Dzisiaj powrócę do tematu „kluskowego” i zaprezentuję moje zabawki na choinkę.

Drzewo iglaste jest symbolem życia, a jako bożonarodzeniowa choinka pojawiło się w XVI w. Do Polski zwyczaj ten został przyniesiony przez niemieckich protestantów na przełomie XVIII i XIX wieku. Od samego początku drzewka są dekorowane różnymi ozdobami, bardzo często własnoręcznie robionymi. Każda ozdoba miała też swoje znaczenie. Aniołki opiekowały się domem, gwiazda chroniła ludzi wracających do domu, dzwonki są symbolem dobrych nowin itd.

 Do wykonania makaronowych ozdób na choinkę wystarczy tylko klej silikonowy (taki jak przy robieniu choinki), dużo różnych rodzajów makaronu, sprej i trochę wyobraźni. Główki niektórych aniołków i diabełków są z kulek kupionych w sklepie (mogą  być papierowe lub styropianowe). Najpierw należy skleić makaron, poczekać aż dobrze wyschnie, pomalować i przyczepić sznureczek. Zabawka gotowa.

A oto co można stworzyć:

Aniołki

 

Diabełki

 

Wieńce

 

Kwiatuszek

 

Gwiazdy

 

 

Czas wykonania: około 5-10 minut na jedną ozdobę.

 

piątek, 09 grudnia 2011, arendil83

Polecane wpisy

monitoring pozycji