Robótki ręczne *na winie* , co się nawinie, to zostanie wykorzystane w kreatywny sposób, czyli szaleństwa robótkowe mamy po godzinach.
Blog > Komentarze do wpisu

Woreczki z ryżem lub grochem

Pamiętam ze swojej szkoły podstawowej, że jakoś w pierwszych klasach musieliśmy mieć takie woreczki wypełnione grochem. Mój woreczek był z szarego płótna i wykonany przez moją mamę . O tych woreczkach przypomniała mi jakiś czas temu koleżanka. Kilka dni temu w sobotę, gdy starszak zaczynał szaleć w domu (kolejny dzień deszczowy, nic do roboty), powiedziałam mu „chodź pomożesz mi coś zrobić„. Poprosiłam go o wybranie różnych materiałów, wyciągnęłam szybko maszyne i zabrałam sie do szycia. 


Samo szycie to nic trudnego. Wystarczy zlożyć materiał na pół, zszyć w kształcie kwadratu, trójkąta, itp (zostawiając kilka centymetrow na przełożenie na prawą stronę i wsypanie zawartości) i wycięcie woreczka.


 Teraz wystarczy jeszcze tylko przełożyć na prawą stronę i wsypać przez lejek zawartość. Ja zrobiłam 4 różne woreczki, z różnego rodzaju materialu, różnych kolorów i z różnymi wkładami (ryż, groch i makaron). Tak właśnie robi się zabawki edukacyjne (poprzez wprowadzenie różnych kolorów, kształtów, wielkości, tekstury) co ma za zadanie bardziej stymulować mózg dziecka. Więc moje woreczki są właśnie takimi zabawkami edukacyjnymi.Na koniec zaszyłam dziurki i woreczki gotowe.Wykonanie 4 woreczków zajęło mi może 20 minut. A wyraz twarzy dziecka po otrzymaniu woreczków - bezcenny. Oczywiście pokazałam mu też kilka zabaw z woreczkami, które są również dobre na prawidłowy rozwój fizyczny (chodzenie z woreczkiem na głowie, podnoszenie woreczka do góry palcami u nóg, rzucanie do celu) czy intelektualny (nazywanie kolorów, rzucanie do siebie woreczkami po powiedzeniu konkretnego słowa itd).

Kiedyś czytałam o "leczniczym" działaniu woreczków z ryżem. Podobno podgrzać można taki woreczek chyba w mikrofali (ale głowy nie dam) i taki ciepły można położyć na bolejące miejsce (mięśnie, głowa). Podobno działa (w sumie te wszystkie maści na ból głowy i mięśni są po prostu maściami rozgrzewającymi).

 

czwartek, 19 lipca 2012, arendil83

Polecane wpisy

Komentarze
2012/07/20 14:08:13
Nie dalej jak wczoraj lub przedwczoraj myślałam o takich woreczkach! Zastanawiałam się kiedy będę mogla się bawić z moim małym w noszenie na głowie albo chwytanie nóżkami - akurat go w stopy łaskotałam :)
I weź tu nie wierz w telepatię.
Buźki, Asia
-
2012/07/21 19:53:47
Mysle ze spokojnie i roczniak moze sie bawic takimi woreczkami :)
-
2012/07/22 11:50:44
Świetny pomysł!!!
monitoring pozycji