Robótki ręczne *na winie* , co się nawinie, to zostanie wykorzystane w kreatywny sposób, czyli szaleństwa robótkowe mamy po godzinach.
Blog > Komentarze do wpisu

Malowanie

"Z okazji" remontu łazienki wzięło mnie na malowanie rożnych różności w domu. Po pierwsze sama łazienka zmieniła kolor (no dobrze, nie ja malowałam) Za to ja wymyśliłam ciekawą dekorację na sufit (ale nie wykonałam jej oczywiście).

 

 W łazience "kolorków nabrał" kaloryfer. Nawet koszowi na śmieci się dostało. A co, jak odnawiamy to wszystko. 
Malowania było mi mało, więc wymyśliłam sobie dodatkowe prace. Po pierwsze: ogrodowe meble. Wcześniej miały taki jakiś niebieskawy kolor, który mi zupełnie nie pasował.

 

Po malowaniu wygląda dużo lepiej.

 

Po drugie: drewniane schodki, które zrobił własnoręcznie mój tata!!! Schodki na ogród były dwa, dość wielkie, niezbyt szerokie i bez barierki. Do tego po otworzeniu drzwi od razu się na nie "spadało". Generalnie niebezpieczne dla dzieci i osób starszych. A mój tata wyczarował mi schodki z podestem, trzema schodkami i barierką. Miałam je też pomalować już jakiś czas temu, ale jakoś nie było okazji (ani odpowiedniej pogody). Tutaj macie schodki w trakcie malowania.

 

Malowałam je wieczorami, gdy dzieci już spały i nikt nie łaził na ogród (zostawiłam polowe schodków nie pomalowanych tak na "wszelki przypadek"). A tak wyglądają  na koniec:

W miedzy czasie pomalowałam tez półki w pokoju chłopców oraz moje półeczki na przyprawy. Poleczki przed malowaniem wyglądały tak.

A po malowaniu tak.

I powiem Wam szczerze, że te poleczki wołają o jakiś decoupage!!! I to koniecznie. Coś przyprawowego, kwiatkowego, lawendowego, coś co by pasowało do tych wszystkich stojących przypraw... Problem tylko jeden. Nie mam takich serwetek... Oczywiście poszukam w kilku sklepach, ale może ktoś z Was ma fajne serwetki, które by pasowały do moich półeczek??? Z chęcią się wymienię z czymś na takowe serwetki. Dajcie znać jak macie jakiś pomysł!!! Specjalnie zostawiłam je nie polakierowane żeby przykleić do nich jeszcze coś.  

Mam jeszcze kilka pomysłów na malowanie i zmianę wyglądu mebli. Jednak moje pomysły muszą jeszcze poczekać.     

sobota, 18 sierpnia 2012, arendil83

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: kikabuuu, *.ip.netia.com.pl
2012/08/19 10:36:05
też bym sobie pomalowała coś... Wszystko świetne!
-
2012/08/20 16:00:50
Widzę, że pracowite wakacje ;) półeczki z decougem będę ślicznie wyglądały. myślę, że znajdzie się jakaś dobra dusza na wzmiankę ;) Pozdrawiam.
-
2012/08/20 16:28:35
Dobra duszo odezwij sie :D
-
2019/02/25 16:24:09
Jak widać, nawet takie małe zmiany potrafią całkowicie zmienić wystrój wnętrza :) a jak wiadomo, rzeczy DIY cieszą chyba najbardziej.
monitoring pozycji