Robótki ręczne *na winie* , co się nawinie, to zostanie wykorzystane w kreatywny sposób, czyli szaleństwa robótkowe mamy po godzinach.
Blog > Komentarze do wpisu

Halloween-owe babeczki

Dzisiaj pochwalę się dziełem wykonanym częściowo przez mojego synka. zapisaliśmy się na krótki workshop dekoracji babeczek dla dzieci (4-7 lat). Temat dekoracji to oczywiście Halloween. Dostaliśmy gotowe babeczki, lukier, masę plastyczną z cukru i różne posypki i mogliśmy się zabrać do roboty.

Czubek pierwszej babeczki trzeba było odciąć (żeby była płaska) i polać białym lukrem. Następnie na białym lukrze trzeba było zrobić "plamę" z czerwonego lukru a w jej środku położyć okrągłą czekoladkę przypominającą oko. Kojarzycie drinki z bajki Shrek?? On pije drinki z takim okiem właśnie.

Druga babeczka była oblana zielonym lukrem i obsypana zieloną posypka (miała to być górka obrośnięta trawką). Na górce został usadowiony duszek. Duszek zrobiony był z okrągłego ciastka (kulki) i okrągłej białej cienkiej masy cukrowej.

Trzecia babeczka oblana została czekoladą. Przez środek zostały przełożone 4 długie cukierki czarne cukierki i dołożone dwa oczka - czyli babeczka pajączek.

Poniżej zdjęcie, nienajlepszej jakości (z telefonu... na dworze, na słońcu, na szybko). No ale innego nie mam, babeczki zostały szybko zjedzone :P

 

poniedziałek, 29 października 2012, arendil83

Polecane wpisy

Komentarze
2012/11/02 08:16:30
Już jakiś czas przyglądają się na mnie te babeczki....hhhhh nie ma nic lepszego na doła jak takie pyszności :P
monitoring pozycji