Robótki ręczne *na winie* , co się nawinie, to zostanie wykorzystane w kreatywny sposób, czyli szaleństwa robótkowe mamy po godzinach.

Strona główna

sobota, 30 marca 2013

Dzisiaj zamiast wpisu życzenia świąteczne :) Wszystkim moim czytelnikom chciałabym złozyć najserdeczniejsze życzenia, smacznych baranków, wełnianych pisanek, wielkich bab z piasnku a nie ze śniegu... Wesołego Alleluja :)

 

środa, 27 marca 2013

Święta już za kilka dni... Jakoś do tej pory nie mogłam się zebrać ani na zrobienie kartek, ani ozdóbek i dekoracji. Nie zrobiłam prawie nic. Dopiero przedwczoraj zrobiłam jajka dekoracje do powieszenia (u mnie wiszą na oknie). Zrobione z filcu z dodatkiem resztek wstążeczek, jakie kolekcjonuję przy różnych okazjach.

 

Tutaj moje dwie kartki zrobione wczoraj (jakoś weny nie mam) ze starego kalendarza na ścianę. Jak zrobię więcej kartek z tego kalendarza to na pewno się pochwalę, bo jest to świetny pomysł na recykling starych kalendarzy.

 

Wielkanoc kojarzy nam się z jajkami, więc pokażę jeszcze jeden drobiazg. Gniazdko a jajeczkami (tylko ptaszka brakuje) z drutu i korali. Gdzieś znalazłam tutorial i tak mi się to spodobało, że sama zrobiłam jedno gniazdko. Twórca tego pomysłu zrobił z gniazdek różne zawieszki na naszyjnik (tez można).

 

No i jeszcze na koniec piękna, własnoręcznie robiona kartka od Agi. Ślicznie dziękuję :)

 

niedziela, 24 marca 2013

Dostałam kiedyś bardzo fajną torebkę. Mała idealna do sukienki, z dwoma uszami. W czasie użytkowania niestety uszy zaczęły się urywać. Odłożyłam torebkę na później do jakiejś naprawy. Kilka dni temu wpadłam na pomysł jak mogę ją naprawić. Tak wyglądała przed.

 

a tak po:

 

Z dwóch uszu zrobiłam jeden pasek, żeby można ją przerzucić przez ramię (idealna do podróży samolotem). Zniszczoną część odcięłam i skróciłam. Wreszcie mogę wrócić do swojej torebki :)

środa, 20 marca 2013

Oj weny za bardzo ostatnio nie mam... Chociaż w sumie to mam, bo zaczęłam różne naszyjniki robić, ale ich nie skończyłam. Czekam na części... Na razie jedne wyglądają tak.

 

Do weekendu nie ma mnie też w domu, więc też zbyt dużo nie stworzę. Ale mogę pokazać kolczyki jakie zrobiłam niedawno z guzików. Zdjęcie nienajlepszej jakości... Ale chwilowo też nie mam lepszego :/

 

No to może jeszcze jedna rzecz. Bransoletka. Miałam kawałek łańcuszka z zapięciem i wiele różnych niewielkich wisiorków, więc zrobiłam coś takiego.

 

I to by było na tyle... Musze poszukać jakiś inspiracji...  

niedziela, 17 marca 2013

Jakiś czas temu zaczęłam zbierać wszystkie rolki po papierze toaletowym i ręcznikach papierowych. Trochę się tego nazbierało, więc wzięłam się do roboty. Najpierw pocięłam je na okręgi (około1,5 cm). Posklejałam klejem silikonowym na gorąco. Pomalowałam farba w spreju (zieloną). A na koniec zwykłą farbą pomalowałam czerwone kwiatki i oto co powstało.

 

A zrobiłam cos takiego, bo chciałam powiesić coś nad naszym łóżkiem w sypialni. Póki nie zrobimy tam remontu może sobie wisieć :)

 

środa, 13 marca 2013

Trochę mi zajęło zanim zdecydowałam się co zrobić z drewnianym chustecznikiem, który dostałam do dekoracji od mojej koleżanki. Dopiero w niedzielę udało mi się wybrać odpowiednia serwetkę na decoupage. Drewna nie malowałam tylko od razu przykleiłam serwetkę, a dzięki temu spod niej widać bez problemu strukturę drewna.

 

Co o tym myślicie?  

niedziela, 10 marca 2013

Dzisiaj byłam na targach hobbystycznych. Długo na nie czekałam, bo miałam już listę półproduktów do kupienia. Oto co kupiłam;

 

Druty miedziane do robienia biżuterii i dużo różnych koralików na naszyjniki i sutasze.

 

Już nawet zrobiłam jeden naszyjnik z kolczykami (jeszcze musze tylko dodać bigle). Zdjęcie nie oddaje kolorów i prawdziwego wyglądu naszyjnika. Na szyji wygląda dużo lepiej niż na tym zdjęciu.

 

kolczyki

 

kwiatuszek.

 

Z kwiatuszka mozna zrobić naszyjnik itp. Widziałam jeszcze motylki zrobione na tej samej zasadzie, więc pewnie i sama spróbuję zrobić jednego :) 

 

 

Biorę udział w konkursie ekologicznym, którego celem jest wykorzystanie rolek po papierze toaletowym w kreatywny sposób. 

 

środa, 06 marca 2013

Nie mam jakoś weny... Czekam niecierpliwie na niedzielę, bo wtedy jadę na targi hobbystyczne. Dlatego Dzisiaj pokażę tylko sutasze, które ostatnio zrobiłam. 

Najpierw, te które mi się szczególnie podobają.

A na koniec jeden sutasz, zrobiony z samych resztek sznurków. Nie bardzo byłam zadowolona z efektu, ale komuś się bardzo spodobał, więc sutasz zmienił właścicielkę.

 

niedziela, 03 marca 2013

Kiedyś ze skrawka organzy zrobiłam kwiatka broszkę. Tydzień temu będąc na targach materiałów kupiłam cztery różne kolory tego materiału. Ostatnie dni robiłam kwiatki z których powstały broszki:

 

Naszyjniki i kolczyki:

 

A tu może dla Panny Młodej...

To jeszcze się pochwalę co dostałam od diriee w podzięce za moją wysyłkę:

Slicznie wykonane, piękne połączenie czerwieni i czarnego koloru.

A tu jeszcze mała zmiana jaką dokonałam w moimm powertexowym serduszku. Dodałam napis "LOVE" zrobiony z czrnego drutu. Idealny obrazek na prezent (już wręczony).

 

 

 

Biore udzial:

monitoring pozycji