Robótki ręczne *na winie* , co się nawinie, to zostanie wykorzystane w kreatywny sposób, czyli szaleństwa robótkowe mamy po godzinach.

Strona główna

wtorek, 27 sierpnia 2013

Moja licealna super koleżanka (4 lata w ławce siedziałyśmy) właśnie wyszła za mąż. Chciałam jej zrobić coś wyjątkowego i wymyśliłam, że stworzę exploding box jako "kartkę" z życzeniami z małym podarunkiem w środku. Zrobiłam go trochę recyklingowo, bo wykorzystałam elementy ze starych weselnych/gratulacyjnych kartek.

Tak wyglądała z góry.

 

Tak kolejne boki.

 

 

 

 

A tak po otwarciu. Jest miejsce na podpisy, miejsce na gotówkę jako prezent, miejsce na wierszyk z życzeniami oraz z wyszczególnioną data ślubu. A na środku prezenciki dla Państwa Młodych sutaszowy naszyjnik i sakiewka z miedziakami :P

 

Mam nadzieję, że się spodobało.

Gratulacje i wszystkiego naj dla Państwa Młodych!!!

piątek, 23 sierpnia 2013

Jestem u rodzinki, ale dopadłam jeden sklep artykułami hobbystycznymi i dokupiłam sobie rzeczy do decoupage. No i znalazło się dzięki temu trochę "roboty". Pojedynczy kieliszek został przyozdobiony aniołkami.

 

Takie ciekawe drewienko do zawieszenia na ścianę kwiatkami.

 

A siostry chustecznik zyskał muzycznej oprawy. Będzie idealnie pasowało do muzycznego wnętrza mieszkania mojej siostry.

 

A na koniec przypomnienie o głosowaniu w konkursie, w którym biorę udział z moim sutaszem. Oczywiście głosujcie na to co się Wam podoba.

poniedziałek, 19 sierpnia 2013

Trochę mnie nie było ponieważ nadal jestem na wakacjach. Ale tuz przed wakacjami udało mi się zrobić jedną ramkę na zdjęcia w technice decoupage. Długo myślałam jak ozdobić tą ramkę. Miałam nasze rodzinne zdjęcie z wypadu do przepięknych ruin starego opactwa w Villers la ville. Na zdjęciu w tle widać kamienie. Okazało się, że mam serwetki z kamykami, więc postanowiłam jedną wykorzystać. I tak wyszła ramka.

 

   

czwartek, 08 sierpnia 2013

Mam stos starych niepotrzebnych płyt CD. Mam kilka pomysłów na zrobienie czegoś ciekawego z nich, ale wciąż odkładałam wykonanie. Dzisiaj się wreszcie zmobilizowałam i zrealizowałam jeden z pomysłów. Zrobiłam stojaczki na kolczyki. Jednym z powodów jest ogromna ilość kolczyków jakie posiadam. a jak je zrobiłam oto krótki tutorial.

 

Do zrobienia stojaczka przede wszystkim potrzebne są płyty CD. Na jeden stojak wykorzystałam po 3 płyty. Jedna jako podstawka i dwie sklejone napisami do siebie, na górę.

 

Jakieś nóżki, czyli przykładowo rolki po papierze toaletowym plus cos do ich udekorowania. Ja wykorzystałam papier do pakowania, ale to może być tez jakiś fajny materiał, sznurki itd.

 

Poza tym przyda się jeszcze: taśma dwustronna, gorący klej silikonowy, nożyczki, wiertarka.

Najpierw jak już wspomniałam skleiłam po dwie płyty (napisami do siebie) na górną część stojaka. W płytach zrobiłam dziury wiertarką. Rolki obkleiłam papierem.

 

Skleiłam na gorąco rolki z płytami CD. I tak wyszło.

 

A tak się prezentują moje stojaki z kolczykami.

 

I jeszcze z bliska.

 

Czyż recykling nie jest super??

niedziela, 04 sierpnia 2013

Biorę udział w konkursie Niespodzianka czyli wyzwanie #4! organizowanym przez Asia-majstruje.  

Trzeba pokazać swoją specjalność w robótkach ręcznych. Moją specjalnością jest sutasz. Uwielbiam tą technike, ciąglę odkrywam coś nowego i każdy komplet, kolczyki ,czy naszyjniki są inne. Zrobiłam już ponad 80 różnych sutaszy.

Oto moje najnowsze dzieło (dzisiaj skończone).

 Pod koniec sierpnia na blogu Asi odbędzie się głosowanie na najlepszą pracę. Zapraszam do głosowania (22-28 sierpnia).

 

 

A tu jeszcze banerek do konkursu.

 

 

monitoring pozycji