Robótki ręczne *na winie* , co się nawinie, to zostanie wykorzystane w kreatywny sposób, czyli szaleństwa robótkowe mamy po godzinach.

Strona główna

czwartek, 26 września 2013

Dawno mnie tu nie było... Szczerze mówiąc przygotowuje się do marketu hobbystycznego, na którym będę sprzedawać moje biżutki. Zostało mi już niewiele czasu i cały czas tworzę a to kolczyki, a to naszyjniki, a to sutasze, a to to , a to tamto.

W międzyczasie ktoś mi powiedział, że szuka krzyżyka srebrnego do zawieszenia na łańcuszku. Ze srebra biżuterii nie umiem robić, ale pomyślałam, że może z sutaszu mogłabym zrobić krzyżyk dla kogoś. No i się faktycznie udało.

 

Zrobiłam dwa krzyżyki, czarne, mniejszy i większy i powiesiłam je na łańcuszkach. Może się komuś spodoba.

 

 

 

niedziela, 15 września 2013

Z tasiemek i koralików zrobiłam trochę esów floresów. A właściwie kilka bransoletek. Każda jest zrobiona z dużych lub małych koralików poprzeplatanych tasiemką (cienką lub grubszą). Zamiast zwykłego zapięcia są owe tasiemki.

Duże

 

Małe

 

 

I jeszcze kolczyki w tym samym stylu.

 

Można by oczywiście zrobić i cały komplet: kolczyki, naszyjnik i bransoletka. Na pewno fajnie by wszystko razem wyglądało.   

wtorek, 10 września 2013

Sezon śliwkowy rozpoczęty. Śliwy drzewa nie posiadam, ale udało mi się zdobyć dwie siaty śliwek. Na początek wzięłam się za dżemik. Wyszedł pycha.

 

Poszłam jednak dalej i stwierdziłam, że spróbuję zrobić nalewkę śliwkową. Dzisiaj się dopiero za nią zabrałam, więc jest tylko zalana spirytusem. Za około 5 tygodni, będę dalej działać.  

 

Jak juz jestem przy przetworach to się tylko pochwalę tegorocznymi słoikami. Dżemy: truskawkowe, truskawkowo-rabarbarowe, śliwkowe, rabarbarowe, do tego sałatka z buraków czerwonych. Teraz wszystko czeka na konsumpcję. Z nalewek zrobiłam w tym roku naleweczkę z truskawek, bo tak nam zasmakowała w zeszłym roku.

 

monitoring pozycji